Owl Basketball Camp Awards ~ 2012
       
Decathlon Event Winners:  
       
9th/8th Grade    
1st Place - Abby VanKempen  
2nd Place - Kiersten Sabolik  
3rd Place - Bryce Schmidgall  
       
7th Grade    
1st Place - Piper Gibson  
2nd Place - Correy Hickman  
3rd Place - Taniah Tosel  
4th Place - Hallie Wilson  
       
6th Grade Boys    
1st Place - Isaac Gerdes  
2nd Place - Brady Sabolik  
3rd Place - Dawson Staples  
4th Place - Chandler Vogel  
5th Place - Mason Schmidgall  
       
6th Grade Girls    
1st Place - Katelynn Jepma  
2nd Place - Jenna Howden  
3rd Place - Kelsey Lund  
4th Place - Courtney Hanson  
5th Place - Kali Berlinger  
       
5th Grade Boys    
1st Place - Connor Reese  
2nd Place - Camden Arndt  
3rd Place - Bennett Nienhaus  
4th Place - Cole Reese  
5th Place - Brock Krusemark  
       
5th Grade Girls    
1st Place - Riley Decker  
2nd Place - Isabel Schirm  
3rd Place - Haley Wollschlager  
4th Place - Lindsay Kranz  
5th Place - Ashton Molden  
       
4th Grade Boys    
1st Place - Jacob Bright  
2nd Place - Eli Grove  
3rd Place - Ryder Droogsma  
4th Place - Gage Staples  
5th Place - Austin Berlinger  
       
4th Grade Girls    
1st Place - Sidney Gerdes  
2nd Place - Abbie Mitteness  
3rd Place - Kaitlyn Berreau  
4th Place - Claire Ricard  
5th Place - Kylie Swanson  
       
3rd Grade Boys    
1st Place - Tate Christenson  
2nd Place - Evan Hegland  
3rd Place - Tristan Rath  
4th Place - Derek Giese  
5th Place - Isaac Nienhaus  
5th Place - Devon Schroeder  
       
3rd Grade Girls    
1st Place - Alexis Staples  
2nd Place - Macie Lund  
3rd Place - LaRae Kram  
4th Place - Karly Erickson  
5th Place - Jenna Kannegiesser
       
2nd Grade Boys    
1st Place - Durgin Decker  
2nd Place - Jackson Loge  
3rd Place - Landon Schirm  
4th Place - Brett Hansen  
5th Place - Ryder Staples  
       
2nd Grade Girls    
1st Place - Sydney Dietz  
2nd Place - Cortney Hickman  
3rd Place - Addison Molden  
3rd Place - Tori Pahl    
4th Place - Rylee Sawatzky  
       
1st Grade Boys    
1st Place - Riley Braegelmann  
       
1st Grade Girls    
1st Place - Tenley Epema  
2nd Place - Gabi Joos  
3rd Place - Avery Koenen  
4th Place - Maddy Grove  
5th Place - Maura Lamberty  
       
Kindergarten Boys    
1st Place - Elias Heglund  
2nd Place - Gage Schmidgall  
       
Kindergarten Girls    
1st Place - Isabel Gerdes  
2nd Place - Kaitlyn Staples  
3rd Place - Reese McCoy  
       
Pre-School Boys    
1st Place - Tyson Grove  
2nd Place - Austin Swenson  
3rd Place - Jackson Koenen  
4th Place - Calvin Braegelmann
5th Place - Caden Fohl  
       
Pre-School Girls    
1st Place - Teagan Epema  
       
       



Website powered & layout © by TipTopWebsite.com